top of page
ZH Logo Full.png

Jak to vzniklo?

Zvířata byla vždy kolem nás. Ať už šlo o psy, koně, kočky nebo drobnější kamarády. Jenže jak naši čtyřnozí přátelé stárnuli, objevovaly se dýchací a jiné problémy a veterináři vždy říkali: „To je normální, to je věkem.“ A tak jsme začaly hledat způsoby alternativní léčby. Z koňského prostředí jsme slyšely o inhalaci solného aerosolu a napadlo nás, že haloterapie – jak se této metodě říká – může pomoci také našim psům.

Jenže v Čechách se tím nikdo nezabýval a za solnou terapií bychom musely dojíždět do zahraničí. Studie z Velké Británie a USA ukazovaly skvělé výsledky při léčbě dýchacích obtíží, astmatu, alergií, dermatitidy nebo při podpoře imunity. Na haloterapii tam běžně docházejí nejen starší či nemocná zvířata, ale také zcela zdraví aktivní jedinci či dokonce sportovci, kterým pomáhá zbavit se stresu, podporuje vitalitu a funguje jako prevence mnohých zdravotních obtíží.

A tak jsme se jako první v České republice rozhodly otevřít haloterapii pro psy, kočky, koně a drobná zvířata. Na našich psech jsme pozorovaly zlepšení již po několika sezeních a věříme, že solný aerosol pomůže i vašim čtyřnohým kamarádům.

zakladatelky Klára a Adéla

Co je to HALOTERAPIE?

Haloterapie je přírodní léčba solí, při které zvíře inhaluje vysoce kvalitní farmaceutickou sůl v pohodlném kontrolovaném prostředí.

Speciální lékařské zařízení zvané halogenerátor rozptýlí mikroskopické částice soli do místnosti, ve které váš mazlíček bude relaxovat. Tyto drobné částice jsou zvířetem vdechovány hluboko do dýchacích cest a plic a dopadají také na kůži.

Suchá sůl je velmi savá a má přirozené protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti.

 

Jakmile zvíře sůl zvdechne, hlen se ztenčí a zkapalní, což usnadňuje jeho uvolnění a vypuzení – spolu s patogeny, úlomky a znečišťujícími látkami.

 

Suchá sůl má blahodárné účinky i na pokožku a srst. Dokáže absorbovat nečistoty, regulovat hladinu pH a podporovat „dobré“ bakterie potřebné pro regeneraci kůže. Zlepšuje ochranné vlastnosti pokožky, snižuje zánět a podporuje přirozenou exfoliaci a regeneraci.

 

 

Haloterapie pro domácí zvířata se v současné době používá k léčbě:

 

  • Infekční respirační onemocnění (psi, kočky, hlodavci)

  • Bronchiální astma

  • Pneumonie primární a sekundární

  • Respirační virové infekce

  • Chronická sinusitida neboli zánět vedlejších dutin

 

Jak dlouho haloterapie funguje?

Každá zkušenost je jiná a záleží na typu a závažnosti vašeho stavu. Na základě výzkumu bychom doporučili kúru 3-6 ošetření, nejlépe během 4-8 týdnů. Po jediném sezení můžete na zvířeti vidět zlepšení, ale k dosažení dlouhodobých výsledků je zapotřebí série ošetření.

Co haloterapie léčí?

2844620.png
2972716-200.png

Pomáhá při alergiích a kožních problémech

Zlepšuje výkon plic a průchod průdušnice

2934895.png

Zvyšuje výkonnost imunitního systému

bottom of page